kurumsal web sitesi tasarımı ve web programlama

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı ve Web Programlama

Web Sayfası Tasarımı

Kurumunuzun web sayfası kurumunuza özel, iş süreçlerinizle uyumlu kurumsal web sitesi tasarımı hizmetimiz ile oluşturulsun ister misiniz?

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Web Sayfası Tasarımı

Kurumsal web sitesi tasarımı veya web sayfası tasarımı sizin kimliğinizi ve kültürünüzü yansıtır.

Web programlama

Kurumsal web sitesi tasarımı sonucunda iş süreçleriniz ile uyumlu, mobil destekli size ait bir web sitesi meydana gelir.

Kurumsal Google Ads Yönetimi

Google Tag Manager

Web sitenizde dönüşümleri kontrol edebilirsiniz.

Google Ads Yönetimi

Google Analytics

Web sitenizin ziyeretçilerinin detaylı istatistiklerini elde edebilirsiniz.

Daha Fazlası

Kurumsal Seo Yönetimi

Google Görünürlüğü

Kurumsal web sitesi tasarımı ile seo yönetiminiz de yapılmaktadır.

Kurumsal Seo Yönetimi

Google Görünürlüğü

Kurumsal seo yönetimi ile web sitenize gelen organik trafiğin attırılması amaçlanmaktadır.

Daha Fazlası

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Kurumsal sosyal medya yönetimii ile kurumunuzun bilinirlik çalışmaları yapılmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi ile marka bilinirliği çalışmaları da yapılmaktadır.

Daha Fazlası
terzi elinden çıkmış bir elbise gibi

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı ve Web Programlama

Kurumsal web sitesi tasarımı veya bir başka deyişle web sayfası tasarımı ile kurumlarımızın kimliklerini ve şirket için kültürlerini web sitelerinde de yansıtmaları için çalışıyoruz.

İnsanlar üstüne giydikleri kıyafetlere dikkat ederler. Kıyafetler konuştuğumuz insanlar hakkında ilk bakışta bir yargıya varmamızı sağlarlar. Kıyafetler bir terzi elinden çıktığında giyen kişinin tam ölçülerine uygun olmaktadır. Çünkü terziler kıyafeti dikmeden önce insanın ölçülerini alır ve bu ölçüye uygun olarak dikerler. Web siteleri de aynı kıyafetler gibidir. Kurumunuzun dış görünüşünü tamamlarlar. İnsanların kurumunuz hakkında ilk olarak yargıya vardıkları tamamlayıcı bir unsur olurlar. Bu sebeple kurumsal bir web sitesi tasarımı, web sayfası tasarımı veya program hazırlanırken o kuruma özel bir çalışma yapılması kurumlar için önem arz etmektedir.

Size Özel Web Sayfası Tasarımı

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Şirketinizin web sitesi veya web sayfası ihtiyaçlarını isteğinize uygun olarak projelendirerek çözümlüyoruz. Bir web sitesi veya bir başka deyişle bir web sayfası tasarlamak web sitesinin ön yüzüne yani görünen yüzüne göze hoş gelen içeriklerin yerleştirilmesiyle bitmemektedir. Ön planda görünen arayüzün arkasında sizi özellikle Google arama motorunda üst sıralara reklamsız olarak çıkaracak çalışmaların da yapılması gereklidir. Bununla birlikte web sitesindeki içeriğinizin de düzenli olması gereklidir.

Bununla birlikte yaptığımız kurumsal web sitesi tasarımlarını sizin isteğinize göre şirketinizin iş süreçleri ile uyumlaştırıyoruz.

Kurumsal web sitesi tasarım ve programlama hizmetimizi sizin için beş adımlı bir plan çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Bu adımlar durum analizi, web sitesinin taslağının yapılması, müşteri onayı, web sitesinin geliştirilmesi ve seo yapılandırılması, web sitesinin teslim edilmesi ve mutlu müşteri olarak sıralanabilir. Bu beş adımlı plan hakkında detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

kurumsal web sitesi tasarımı web sayfası tasarımı ve web programlama hakkında

5 Adımlı Plan

3. Müşteri Onayı

Sizden aldığımız geri dönüşler ile web sitenizi internet üzerinde yayınlanmaya hazır hale getiriyoruz.

2. Kurumsal Web Sitesi Taslağının Yapılması

Durum analizinden sonra web sitenize ait taslak bir çalışmayı kendi sunucularımızda beğeninize sunuyor, aynı zamanda değişmesini istediğiniz yerler ile ilgili görüşlerinizi alıyoruz.

1. Durum Analizi

Oluşturmak istediğiniz web sitesine ait gerekli bilgileri toplayabilmek için sizi yerinizde ziyaret ediyoruz. Bu ziyaret esnasında isteklerinizi dinliyor, isteklerinize uygun fikirler sunuyoruz. Aynı zamanda web sitenizin temelini oluşturacak gerekli dökümanları topluyoruz.

5. Kurumsal Web Sitesinin Teslim Edilmesi ve Mutlu Müşteri

Geliştirilmesi tamamlanan web sitenizin internet ortamında yayınlanabilmesi için gerekli çalışmaları yaparak web sitenizi internet ortamında yayınlıyoruz. Aynı zamanda Kuvarssoft olarak oluşturduğumuz web sitelerine 3 ay ücretsiz destek hizmet sunuyoruz. 3 ay sonunda Kuvarssoft olarak oluşturduğumuz web sitesinin yönetimini tamamen size bırakabileceğimiz gibi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda ilave destek anlaşmaları ile Kuvars Destek hizmetimiz kapsamında web sitesinizin yönetimini tamamen biz yapabiliyoruz.

4. Kurumsal Web Sitesinin Geliştirilmesi, Web Programlama İşlemlerinin Yapılması, Kurumsal Seo Yönetimi ve Çalışması

Sizden onay aldıktan sonra kurumsal web sitenizin, web sayfanızın tasarımına başlıyor ve web programlama işlemlerini hallediyoruz. Bundan sonra web sitenizin arama motorlarında (Google, Yandex, Bing vs.) görünürlüğünü arttırmak için Seo yapılandırmasını yapıyoruz.

Google Görünürlüğü

Kurumsal Seo Yönetimi

Kurumsal seo yönetimi ve google görünürlüğü

İnsanlar yaşadıkları mekanın göze hoş görünmesini isteyebilirler. Böyle bir durum için gidilecek yerlerin başında iç mimari ile uğraşan kişiler yani kısaca iç mimarlar gelmektedir. İç mimarlar kullandığınız alanları öylesine tasarlarki sanki, kullandığınız alanın eski hali ile iç mimar eli değmiş hali arasındaki farkı net bir şekilde hissedersiniz. Seo işlemleri de aynı iç mimarların fiziksel mekanda yaptığı dokunuşların, sanal ortamlarda Google’ın web sitenizi daha iyi tanıması için, Google’ın web sitenizi tanımak için kullandığı araçlara daha hoş gelecek işlemleri yapmaktan oluşmaktadır.

Google veya bir başka arama motoru üzerinde üst sıralarda görünür olmak için kurumlar iki farklı yol izlerler. Bunlardan ikincisi Google Reklamları (Google Adwords) kullanarak kurumsal web sitenizin reklam yoluyla Google’da üst sıralarda bulunmasını sağlamaktır ki buna akademik literatürde SEM (Search Engine Marketing) denilmektedir. Bunlardan birincisi ise kurumsal web sitenizin Google’casını oluşturmaktır. Yani web sitenizin müşterilerinize görünmeyen kısmında, mutfağında Google’ın beğendiği bazı çalışmaları yaparak organik olarak arama motorunda üst sıralara çıkması için çalışmaktır. Bu işlemere kısaca SEO (Search Engine Optimization) denilmektedir. Son dönemlerde SEO ve SEM’in yanına bir de SMO ( Social Media Optimization) konusu da eklenerek, kurumsal kimliğinizi yansıtabilecek bir web sitesi tasarlamanın sac ayaklarından üçüncüsü de oluşturulmuştur.

google seo yönetimi

Google Ads

Google'da Reklam Yönetimi

google ads ile google reklam yönetimi

Google’da üst sıralarda gözükebilmek organik Seo işlemleri ile zaman alabilmektedir. Kurumların bu süreçte sabırlı olmaları önemlidir. Bununla birlikte kurumunuzun Google’da daha fazla görünür olması için Seo çalışmaları tek başına yeterli olmayabilir. Daha fazla potansiyel müşteriye veya tanıtıma ihtiyacınız varsa Google’da reklam vermek ihtiyacınızı giderecek çözümler arasındadır. Google reklam çözümlerini ücreti mukabilinde sunmaktadır. Google bu konuda şunu tavsiye etmektedir: “Reklam bütçenizin rakipleriniz ile rekabet edebilecek bir düzeyde olması önemlidir. Aksi durumda reklamlarınızdan beklenen etkiyi alamayabilirsiniz. “

İşletmeler için arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek rakip işletmelere karşı rekabet avantajını da beraberinde getirdiği görülmektedir. Bu rekabet avantajının sürdürülebilir hale gelmesi için işletmeye ait kurumsal web sitelerinin hem organik olarak (Bkz. Kurumsal Seo Yönetimi) hem de reklam desteği ile gerekli altyapısının kurulmasına bağlı olduğu düşünülmektedir. Çünkü tüketicilerin teknoloji ile birlikte değişen alışveriş tutumları işletmeleri Google’ın Google Ads hizmeti ile Google tabanlı reklamları kullanarak daha fazla görünür olabilirsiniz. Tüketicilerin bir kısmının bir ürünü veya hizmeti almadan önce internet üzerinden araştırma yapmaktıkları düşünüldüğünde reklam veren işletmeler rakiplerine göre avantajlı konuma geçebilirler.

google ads logo

Destek Verdiğimiz Google Yazılımları

google tag manager logo
google ads logosu
google my business - google benim işletmem logo

Google My Business

google search console logo
google analytics
google maps logo

Kurumsal Prestij İçin

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

kurumsal sosyal medya yönetimi

We Are Social 2020 yılının Ocak ayında yayınladığı rapora göre dünya nüfusu 2020 Ocak ayında 7,75 milyar civarında. Bu raporda 5,19 milyar kişi cep telefonu kullanıcısıyken, 4,54 milyar kişi ise internet kullanıcısı olarak belirtilmiştir. 3.8 milyar kişi ise sosyal medya kullanıcısı olarak tanımlanmıştır.

Aynı raporda Türkiye’deki 16-64 yaş aralığındaki internet kullanıcılarının bir gün içerisinde yaklaşık olarak 2 saat 24 dakikalarını sosyal medya ortamında geçirdikleri, 16-64 yaş aralığındaki internet kullanıcılarından sosyal medyayı iş amaçlı kullananların oranı ise %44 civarında olduğu ifade edilmektedir. Sosyal medya üzerinden reklam yönetiminin de açıklanmaya çalışıldığı bu raporda Türkiye’de Facebook üzerindeki  reklamların kullanıcı başına aylık tıklanma sayısı 14 olarak belirtilmiş. Özetle Türkiye’de bir Facebook kullanıcısı her ay 14 adet reklam tıklamakta denebilir. 

Kurumların sosyal medyayı kurumsal prestij, kurumsal olarak satışlarını arttırabilmek, daha fazla tanınabilmek, daha fazla özelleştirilmiş kitlelere ulaşabilmek (örneğin sadece gençler, sadece öğrenciler, sadece emekliler gibi), seo çalışmalarına kaynak oluşturabilmek vs. gibi sebeplerle yoğun olarak kullandıkları görülmektedir. Kurumlarla birlikte yukarıda bahsettiğimiz gibi toplumun büyük bir kesimi de sosyal medya platformlarını kullanmaktadır. Bu sebeple kurumlarımızın sosyal medya yönetimlerinin profesyonel tasarım ve içeriklerle desteklenmesinin kurumlarımızın faydasına olabileceği düşünülmektedir.

Kurumsal kimliğinizin toplum düzeyinde yaygınlaşabilmesi için hem kurumsal web sitenizin hem de kurumunuzun sosyal medyadaki temsilinin sizi topluma daha iyi ifade edecek şekilde yapılandırılması önemlidir.
sosyal medya ağacı

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

İsteğinize göre yabancı veya yerli bulut lokasyonlarında saklanabilir. Kurumsal olarak özel çözümler isteyen müşterilerimiz için Kuvarssoft şirket merkezinde bulunan kendi sunucularımızda da saklayabiliriz.

Kurumunuzun ihtiyaçlarına göre sadece size özel bir e-ticaret altyapısı tasarlayabildiğimiz gibi mevcut altyapıları size uyumlaştırabiliriz.

Seo, Search Engine Optimization ifadesinin İngilizce olarak kısaltılmış halidir. Web sitelerinin organik olarak Google arama motorunda (En sık Google kullanıldığı için sadece Google ifade edilmiştir) üst görünürlüğünün arttırılması için yapılan çalışmalara verilen isimdir.

Kurumunuzdaki mevcut programlarınız, iş süreçleriniz ile ilgili kurumsal web siteniz arasında entegrasyon yapılmasıdır.

Tüm yaptığımız kuurumsal tasarımların 6 ay ücretsiz desteği vardır. Ücretsiz destek kurumsal web sitenizin genel bakımları ve küçük çaplı değişiklik taleplerinizden oluşmaktadır.

Kurumunuzun ihtiyaçlarına göre yabancı veya Türkiye lokasyonlu bulut sunucularda barındırıyoruz. Kurumsal olarak özel çözümlere ihtiyacı olan müşterilerimizin web sitelerini Kuvarssoft şirket merkezinde bulunan kendi sunucularımızda barındırıyoruz.