kuvarssoft ana sayfa kurumsal yazılım geliştirme ve web sitesi tasarımı

Sunucu Yönetimi ve Açık Kaynak Dönüşümü

Linux Sunucu Yönetimi, Windows Sunucu Yönetimi, Pardus Dönüşümü

Linux sunucu yönetimi ve windows sunucu yönetimi, açık kaynak dönüşümü, pardus dönüşümü ve diğer profesyonel bilişim işleriniz için size yardımcı olabiliriz...

Açık Kaynak Dönüşümü

Özellikle masaüstünde Milli işletim sistemimiz olan Pardus'a göç planlarınızı birlikte yapabiliriz.

Pardus Dönüşümü

Pardus eğitimleri, iş süreçlerinizin Pardus'a uyarlanması gibi konularda birlikte çalışabiliriz.

Windowstan Linux'e Geçiş

Windows sunucu ortamında linux sunucu ortamına geçmek isterseniz bu süreçte yol arkadaşınız olabiliriz.

Windowstan Linux'e Geçiş

Tüm iş süreçlerinizin geçiş esnasında kayıpsız olarak yeni yapınıza uyarlanmasını sağlayabiliriz.

Windows Sunucularınızın Yönetimi

Windows sunucularınızın yönetiminde, ister fiziksel ister sanal ortamda olsun, size yardımcı olabiliriz.

Windows Sunucularınızın Yönetimi

Kritik iş süreçleriniz için windows sunucularınızın yedeğini bulut kaynaklarından yönetebiliriz.

Linux Sunucularınızn Yönetimi

Linux sunucularınızın yönetiminde, ister fiziksel ister sanal ortamda olsun, size yardımcı olabiliriz.

Linux Sunucularınızn Yönetimi

Kritik iş süreçleriniz için linux sunucularınızın yedeğini bulut kaynaklarından yönetebiliriz.

Linux Sunucu Yönetimi ve Windows Sunucu Yönetimi

Kurumlarımızın bilişim altyapısı temelde iki farklı yapıda kurulmuştur. Bu iki farklı yapı masaüstü sistemleri ve sunucu sistemleridir. Masaüstü sistemleri sunucu sistemlerine göre daha az karmaşık ve daha kolay yönetilebilir süreçleri içermektedir. Bununla birlikte sunucu sistemleri ise daha karmaşık ve daha güç yönetilebilir süreçleri içermektedir.

Sunucu sistemleri genel olarak güvenlik duvarları, e-posta sunucuları, merkezi kimlik depolama ve doğrulama sunucuları (Active Directory, OpenLdap, FreeRadius gibi) vs. yapılardan meydana gelmektedir. Bu yapılar temelde iki farklı kategoride toplanabilir. Bu kategoriler Linux tabanlı sunucular ve Windows tabanlı sunucuları kapsamaktadır.

Kuvars Sistem olarak kurumlarınızın sunucu altyapılarının yönetilmesi adına profesyonel bir hizmetimiz olan Kuvars Destek hizmetimizi devreye alarak, bu sürecin daha sağlıklı bir şekilde yönetilmesini sağlamaktayız. Kuvars Destek hizmetimiz kapsamında sunucuları uzaktan ve doğrudan takip ederek kurumunuzun altyapısında herhangi bir problem yaşanmaması için gerekli tedbirleri alabiliyoruz.

Kuvars Destek

Kuvarssoft olarak kurumunuzun dijital dönüşüm sürecinde yol arkadaşınız olmak için hazırız. Kurumunuza özel yazılım çözümlerinden kurumsal web sitenizin profesyonel olarak tasarımına, bilişim altyapılarınızın kurulumundan güvenliğine kadar birçok projede birlikte yol alabiliriz. Yol arkadaşlığımız sırasında Kuvarssoft olarak kurumunuzu yarı yolda bırakmayacak bir destek çözümü de sunuyor, sizleri profesyonel bir hizmetimiz olan #Kuvars Destek ile tanıştırmak istiyoruz. Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Açık Kaynak Dönüşümü

Genel olarak geliştirilen yazılımlar açık kaynak kod veya kapalı kaynak kod yapısına sahip olanlar şeklinde iki kısma ayrılmaktadır. Açık kaynak kod yapısına sahip yazılımlar yazılım ile birlikte kaynak kodu da dağıtılan yazılımlar olarak tanımlanmaktadır. Sadece Linux tabanlı işletim sistemlerinde değil aynı zamanda Windows tabanlı işletim sistemlerinde de açık kaynak kod yapısına sahip yazılımlar geliştirilmekte ve çalıştırılmaktadır. Açık kaynak kodlu yazılımların kaynak kodları da birlikte verildiğinden ihtiyaç halinde kurumunuza özel olarak değiştirilebilmektedir. Kapalı kaynak koda sahip olan yazılımlar, üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamayan ve yazılımı satan kurumun geliştirdiği şekliyle kullanılabilen yazılımlardır.

Özellikle kurumunuzda kullandığınız sanallaştırma sistemleri, yedekleme sistemleri, sunucu işletim sistemleri, veri tabanı sistemleri, güvenlik duvarı, masaüstü bilgisayarınızın işletim sistemi, ofis yazılımı gibi ihtiyaçlarınızı kapalı kaynak kodlu yazılımlar kullanarak karşılamak en başta yüksek lisans maliyetlerini de beraberinde getirebilmektedir. Bununla birlikte işi sadece maliyet açısından düşünmekte yeterli olmamaktadır. Maliyet ile kullanılabilirlikte kurumlar için önemli bir kriterdir. Önemli olan optimumda buluşabilmektir. 

Kuvarssoft olarak kurumunuzun bilişim altyapısını inceleyerek size en uygun açık kaynak kodlu yazılımlar öneriyor, bu sayede hem lisans ücretlerinden önemli oranda tasarruf etmenizi hem de kurumunuza uygun bir açık kaynak kod dönüşüm projesi başlatmanız hususunda size destek oluyoruz.

Destek verdiğimiz açık kaynak dönüşüm projelerinin başında sunucuların ve masaüstü sistemlerinin açık kaynak kodlu sistemlere dönüşümü yer almaktadır. 

Milli işletim sistemimizin gücünü hissedin...

pardus masaüstü

Pardus Dönüşümü - Masaüstünü Pardus'a Bırakın

Çalışanlarınızın genellikle hep standart uygulamalarda gezindiğini fark ettiniz mi? Gelin siz de Linux’un masaüstündeki gücünü hissedin. Hem lisans maliyetinden kurtulun hem de antivirüs arama derdinden. Milli işletim sistemimiz Pardus’u veya farklı bir linux masaüstü kullanımını deneyimleyebilmeniz için linux masaüstü kurulumunu kurumunuzdaki bir bilgisayara deneme amaçlı kurabilir ve sistemlerinizle entegrasyonunu sağlayabiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Tüm sorularınız için bize istediğiniz her zaman ulaşabilirsiniz.