sanallaştırma çözümleri - proxmox sanallaştırma ve vmware sanallaştırma

Sanallaştırma Çözümleri

Proxmox Sanallaştırma ve Vmware Sanallaştırma

Sanallaştırma çözümleri olarak Proxmox sanallaştırma ve Vmware sanallaştırma sistemlerinde kurumunuza gereken kurulum ve desteği verebiliriz.

Vmware ve Proxmox Yedekleme Çözümleri

Yedeklerinizi bulutta mı, yerel de mi yoksa herikisinde de mi tutacağımıza karar verelim.

Size Özel Alan

Kurumunuza özel olarak Kuvarssoft'un şirket merkezindeki sunucularımızda yedeklerinizi saklayabiliriz.

Diğerlerinden Vmware'e Göç

Mevcut sanallaştırma sisteminizden Vmware'e geçmek isterseniz bununla ilgili planlarımızı yapalım.

Sanal Makine Taşıma

Yaptığımız plana uygun olarak yeni yapıyı kurup, eski yappıdaki sanal makinelerinizi veri kaybı olmadan Vmware'e taşıyalım.

Diğerlerinden Proxmox'a Göç

Mevcut sanallaştırma sisteminizden Proxmox'a geçmek isterseniz bununla ilgili planlarımızı yapalım

Sanal Makine Taşıma

Yaptığımız plana uygun olarak yeni yapıyı kurup, eski yappıdaki sanal makinelerinizi veri kaybı olmadan Proxmox'a taşıyalım.

Vmware Sanallaştırma

Kurumunuzun ihtiyacına uygun olarak kurulacak sanallaştırma sistemine birlikte karar verelim

Proxmox Sanallaştırma

Karar verdiğimiz sanallaştırma sisteminin kurulumlarını gerçekleştirelim

Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma çözümleri vmware sanallaştırma, proxmox sanallaştırma, hyper-v ile sanallaştırma, uygulama sanallaştırma, lxc, docker sistemler gibi farklı bileşenleri içermektedir. Kuvarssoft sanallaştırma sistemlerinin tamamında kurumunuzun ihtiyacı olan altyapının kurulumu ve desteği konusunda kurumunuza destek olabilir.

Kurumunuzun ihtiyacı olan ister masaüstü (yerleşik mimari) isterse de sunucu sanallaştırma (yerleşik veya bulut mimarisinde) altyapısının kurulumunu  yerleşik mimari de kendi lokasyonunuzda veya bulut mimarisinde oluşturuyoruz. Sanallaştırma sistemlerini kurarken sanallaştırma çözümleri arasından size en uygun olanını belirleyip buna göre altyapınızı oluşturuyoruz. Sanallaştırma projelerinde isterseniz lisans ücretli ürünler yerine lisans ücreti ödemeden kullanabileceğiniz Proxmox Sanallaştırma Sistemini de yapılandırabiliyoruz. Bununla birlikte isterseniz mevcut sanallaştırma sisteminizi Proxmox Sanallaştırma Sistemine de taşıyabiliyoruz. Kurulan sistemi kendiniz yönetebileceğiniz gibi esnek paketlerle oluşturduğumuz Kuvars Destek hizmetimiz kapsamında tamamiyle veya kısmen biz de yönetebiliyoruz. 

proxmox sanallastirma

Proxmox Sanallaştırma ile Açık Kaynağın Gücünü Kuvarssoft ile Hissedin...

İşlemci başına lisans ücreti ödemek istemiyor musunuz?

Kurumlarımız tercih ederek aldıkları sanallaştırma sistemlerini genel de temel düzeyde kullanırlar. Örneğin çok büyük lisans ücreti ödenerek alınan sanallaştırma sistemlerinde esasında hep aynı işler yapılmaktadır. Sanal makineler oluşturulur, yedeklenir ve bir felaket anında yedekten geri dönülür.  Hatırı sayılır düzeyde lisans ücretleri ödenerek alınan sanallaştırma sistemlerinin çoğu özelliği hiç kullanılmaz bile. Kuvars Sistem sizin ihtiyaçlarınızı net olarak belirler. İhtiyacınıza uygun sanallaştırma çözümünü size sunar. Bu sebeple sanallaştırma çözümlerimiz arasında Proxmox sanallaştırma sistemini de aldık. Kurumunuza özel olarak yapacağımız yapılandırma ile sizi hem lisans ücretlerinden kurtarabilir hem de sanallaştırmanın avantajlarından faydalanmanızı sağlayabiliriz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

Proxmox sanallaştırma çözümleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz Proxmox’un resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

proxmox dashboard - ekran görüntüsü

Proxmox Sanallaştırma Sistemine Nasıl Geçebilirim?

3. Göç ettirelim veya yeni kuralım

Mevcut sanallaştırma sistemi varsa Proxmox’a göç ettirelim yoksa Proxmox’u kuralım

2. Süreci planlayalım

Ne zaman geçeceğiz, hangi sistemlere öncelik vereceğiz.

1. Ne istediğinizi belirleyelim?

Kaynaklarımızı ve bunları nasıl kullanacağımızı belirleyelim. Yedekleme süreçlerinin nasıl olacağına (bulutta mı yerel de mi) karar verelim.

6. Sistemi size teslim edelim.

Herşeyiyle hazır olan sistemi size teslim edelim, eğer isterseniz sonraki süreçte teknik destek sunalım.

5. Problemleri çözelim

Tespit edilen problemleri çözelim.

4. Kurulan Sistemi izleyelim

Kurulan sistemi izleyelim, eğer problemler varsa bunları tespit edelim.

vmware sanallaştırma

Vmware Sanallaştırma ile Profesyonelliğin Gücünü Kuvarssoft ile Hissedin...

Kritik Süreçleriniz için Profesyonel Çözümler...

Vmware sanallaştırma altyapısını tercih eden kurumlarımız için gerekli analizleri yaptıktan sonra müşterilerimize en uygun çözümü projelendiriyor ve Vmware altyapısını kuruyoruz. Vmware ESX hostlar ile birlikte bu hostları yönetecek olan Vcenter altyapısını da oluşturuyoruz. Vmware ile kurumun mevcut altyapısını (storage, ağ vs.) entegre ediyoruz. Vmware altyapısının yönetimi ile ilgili kurumunuza gereken danışmanlık ve eğitim hizmetlerini de veriyoruz. Eğer isterseniz yapınızın yönetimini tamamiyle biz de yapabiliyoruz. Bu konuda sanallaştırma çözümleri kapsamında Kuvars Destek hizmetimiz ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedefliyoruz.

vmware dashboard - ekran görüntüsü

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Elinizdeki fiziki sunucunuzun kapasitesini göre değişmektedir. İsterniz bir fiziksel sunucuya 10 adet sanal sunucu kurabilirsiniz. Aynı anda bu 10 makineyi çalıştırmak zorunda da değilsiniz. Bu 10 makinenin bir kısmı anlık çalışırken, diğer kısmı çalışmayabilir veya farklı bir zamanda çalışabilir.

Vmware Vsphere ve Proxmox sanallaştırma sistemleri öncelikli olarak destek verdiğimiz ürünlerdir. İsteğe göre Microsoft Hyper-V ile de çözümler geliştirilebilir. Ayrıca uygulama sanallaştırmaları için Docker desteğimiz de mevcuttur.

Sanallaştırma sistemleri sizin yerelinizde kurulmakta ve sadece size özel hizmet vermektedir. Bulut sistemleri ise bulut tabanlı sistemler üzerinde kaynak paylaşımı esasına dayalı veya sadece size özel olabilmektedir. Ancak tüm kaynaklarınız bulut temelli sistemler üzerinde çalışmaktadır. Bu kaynaklar arasından verilerinizi yerelde barındırmayı da seçebilirsiniz. Yani sadece işlemci, ram ve ağ kaynaklarını bulutta, verilerinizi kendi yerelinizde tutabilirsiniz.

Mevcut fiziki sunucularınızın üzerinden birden fazla işletim sistemini aynı anda sanki farklı sunuculardaymış gibi çalıştırabilen, fiziki sunucularınızın kaynaklarını daha verimli kullanılmasını sağlayan altyapıya verilen isimdir.

Sanal sunucu işlem yapıldığı sürece Ram, Disk, Network (Ağ), İşlemci gibi kaynakları tüketmeye devam eder. Bu kaynakları barındırıldığı fiziksel sunucu üzerinden kullanır.

Linux veya Windows sunucular, güvenlik duvarları, masaüstü bilgisayarlar, veritabanı sunucuları, sadece uygulamaları… Özetle çoğu şeyi…