siber güvenlik çözümleri

SANALLAŞTIRMA SİSTEMLERİ Altyapınızı yapılandıralım

Kurumların bilişim altyapılarında kullanılabilecek sanallaştırma çözümleri bilişim altyapılarının temel belirleyicileri olmaktadır. Örneğin bilişim altyapınızı kurarken veya güncellerken klasik mimari tercih edecekseniz veri depolama ve sunucu bileşenlerini ayrıca satın alarak bu sistemler üzerine sanallaştırma çözümünüzü oluşturabilirsiniz. Ya da sunucular üzerinde storage (veri depolama) yapılandırmak isterseniz Hyper Converged Infrastructure (HCI) mimariyi tercih edebilirsiniz. Bu durumda veri depolama ünitesi olarak klasik anlamda kullanılan bir storage ünitesine ihtiyacınız olmayacaktır. Netice olarak kurmak istediğiniz bilişim altyapınız kullanacağınız donanımları ve yazılımları belirleyecektir. Bu durumda sizin için en ideal yapının hangisi olduğuna doğru karar vermek önem arz etmektedir. 

Kuvarssoft olarak sanallaştırma altyapınızı en doğru şekilde yapılandırabilmeniz için size hem danışmanlık hem de profesyonel bir destek vermeye hazırız.

Sizin için verebileceğimiz hizmetler

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Kuvarssoft olarak size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bize hiç çekinmeden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Partnerlerimiz

Ürün Ailemiz

Proxmox

KVM ve LXC ile sanallaştırma

Sanallaştırma altayapınızda isterseniz klasik sunucu sanallaştırma altyapısını isterseniz de Container sanallaştırma altyapısını kullanın. Her ikisini de aynı anda kullanabilirsiniz.

Virtual Switch

Vlan destekli sanal switch mimarisini kullanabilirsiniz

Firewall ve Yedekleme Çözümleri

Sanal makine temelli firewall ve yedekleme çözümlerini web tabanlı olarak yönetebilirsiniz. Yedekleme ihtiyaçlarınızı Proxmox Backup Server ile yine lisans ücreti ödemeden giderebilirsiniz.

Ceph ile Storage Sanallaştırma

Linux Ceph mimarisi ile klasik storage mimarisi kullanmak yerine sunucu üzerindeki diskleri sanallaştırarak veri depolama ihtiyaçlarınızı çözebilirsiniz.

proxmox ile sanallaştırma

Web Tabanlı Yönetim

Sanallaştırma altyapınızın kurulduğu tüm fiziksel sunucularınızı herhangi ek bir yazılımı ihtiyaç duymadan tek bir yönetim panelinden yönetin.

Cluster ve Gerçek Zamanlı Taşıma

Sanal makinelerinizi bir fiziksel sunucudan diğerine kolayca taşıyın. Fiziksel sunucularınızda oluşacak bir arıza da üzerindeki sanal makineleri diğer fiziksel sunuculara aktarabilirsiniz

Sanallaştırmada Lisans Maliyetlerinden Kurtulun.

Sanallaştırma altyapınızda senelik lisans ücretleri ödemekten kurtulun.

Nutanix

Tek Tuşla Tüm Donanımın Yazılımını Upgrade Edin

Bilişim profesyonellerinin en büyük sorunlarından birisi olan Firmware upgradelerini tek tuşla, sisteminizi kapatmadan ve kesintiye uğratmadan canlı çalışan sistemler üzerinde zahmetsizce yapabilirsiniz. Sanallaştırma altyapınızda kullandığınız sunucularda bile.

Storage Sanallaştırma

Hyper Converged mimariye uygun olarak klasik storage mimarisine ihtiyacınız olmadan ihtiyacınız olan verileri Nutanix ile giderebilirsiniz. İsterseniz SSD disklerden oluşan All Flash isterseniz de SSD-Sata çözümü olan hybrid mimari kullanarak veri depolama maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Hyper Converged Yapı

Sunucu ve storage aynı ortamda. Klasik sunucu – storage mimarisi yerine Hyper Converged Infurustructure ile tanışın. Hem sunucuları hem storage altyapısını tek ekrandan yönetin.

nutanix

Firewall ve Yedekleme Çözümleri

Sanal makine bazında firewall ve yedekleme ihtiyaçlarınızı Nutanix ile giderebilirsiniz.

 

Bulut Tabanlı Çözümler

Nutanix sanallaştırma altyapısı bulut sistemleri entegre çalışabilir.

AHV ile Vmware Bağımlılığından Kurtulun

Nutanix ile Hyper Converged sanallaştırma çözümlerinde Vmware altyapısını kullanmanısa gerek yoktur. Nutanix altyapısında Kvm hypervisor temelli AHV altyapısını kullanarak sunucu ve masaüstlerinizi sanallaştırabilirsiniz. Aynı zamanda GPU kartları ile grafik ihtiyaçlarınızı da çözebilirsiniz.

Vmware

Vcenter

Tüm fiziksel sunucularınız üzerindeki sanallaştırma altyapınızı tek bir yerden yönetin.

VNAS ile Storage Sanallaştırma

VNAS ile storage sunucu üzerindeki disklerinizi sanallaştırarak klasik storage mimarisi çözümlerini kullanmadan verilerinizi depolayın.

Virtual Switch

Vlan yapılandırması da dahil olmak üzere sanal switch mimarisini kullanabilirsiniz.

vmware

Cluster ve Gerçek Zamanlı Taşıma

Verileriniz ve sanal makinelerinizi bir sunucudan diğerine çalışırken taşıyın. Bir veya daha fazla fiziksel sunucunuz bozulsa bile diğerleri üzerinden hizmetlerinizin sürekliliğini sağlayın.

Web Tabanlı Yönetim

Tüm sanallaştırma altyapınızı web tabanlı olarak tek yerden yönetin.